Aydın Çine’de 3+1 daire İcradan Satılık

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO84
  • İLAN TARİHİŞubat 15, 2020
  • M2105
  • ODA SAYISI3+1
  • BULUNDUĞU KAT3
  • DOSYA NO2019/153

İlan Açıklaması

Konumu

T.C.

ÇİNE

İCRA DAİRESİ

2019/153 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Çine ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Davutcu Mevkii, 437 Ada, 1 Parsel, 2.800,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde, ana taşınmaz niteliği dört blok halinde yirmi dört mesken olan, 1/24 arsa paylı, C Blok, 2.Kat, 6 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz 105,00 m² alana sahip ayrıca 4,00 m² lik depo bulunmaktadır. Taşınmaz 3 oda 1 salon şeklinde, içi dışı sıvalı ve boyalı pencere doğramaları pvc plastikten, kapı doğramaları ahşap, giriş kapısı çelik kapı, zemin fayans ile kaplı olup ancak taşınmaz en üst katta olduğu için tavanında bulunan boya akmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine uzak ancak İlçenin sitelerin yoğun olduğu mevkide bulunmakta ve Aydın – Muğla Karayoluna yakın bir konumdadır. Dosya içerisinde yer alan imar durum belgesine göre dava konusu taşınmaz ayrık nizam Z+2 katlı imarlıdır. Tapu kaydıyla her ne kadar C blok yazmış olsada yerinde 5.blok olarak görünmektedir.

Adresi : Cumhuriyet Mahallesi 33 Sokak No:2 Çine / AYDIN

Yüzölçümü : 105,00 m2

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:00 – 11:05 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
——————————————————————————————————————————–
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı tapu adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceğine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/153 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020

Kaynak