Çorum Bayat’ta 4 katlı karkas bina mahkemeden satılık

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO63
  • İLAN TARİHİŞubat 7, 2020
  • M2536
  • KAT SAYISI4
  • DOSYA NO2019/2

İlan Açıklaması

Konumu

T.C.
BAYAT(ÇORUM)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Bayat İlçe, 6 Parsel, TOYHANE Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 4 Katlı bina, kargir ev, kömürlük ve arsası:4 katlı bina karkas yapı tarzında ayrık nizam, zemin kat+3 normal kat olmak üzere 4 kat olup, 536 m2 alana sahip, binanın giriş kapısı ferforje demir doğrama, merdiven basamakları ve sahanlıklar masif mermer kaplama olup, merdiven hattı yan duvarları saten alçı üzeri boyalıdır. Binan dış cepheleri ısı yalıtımlı ve akrilik boyalı, ahşap oturtma çatışı M.T kiremit kaplamadır. Her katta birer adet mesken yer almaktadır. Daireler salon, 2 oda, mutfak, tuvalet-lavabo, banyo, antre, hol ve 1 adet balkondan oluşmakta, zemin laminant parkedir. Saten alçılı duvarları ve kartonpiyerli tavanları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta granit mutfak tezgahı, altında ve üstünde laminant mutfak dolapları mevcuttur. Banyo ve tuvalet zeminleri seramik döşeme, duvarları seramik kaplı, tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda duşa kabin mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları Amerikan panel kapı, ısıcamlı pencereleri pvc doğramadır. Değeri 448.940,74 TL dir. Kargir ev; ahşap kerpiç yapı tarzında tek katlı olarak inşaa edilmiş, dış cepheleri toprak sıvalı ve yarısı kireç badanalı olan yapının ahşap oturtma çatışı M.T kiremit kaplamadır. Kapı ve pencereleri ahşap doğramalıdır. Takriben 40-50 yıllık yapı 39.00 m3 alana sahiptir. Değeri 7.258,99 TL dir. Kömürlük; parsel girişinde yer almakta yığma yapı tarzında inşaa edilmiş dış cepheleri sıvalı ve boyalı olup, kapı ve pencereleri ahşap doğramalı olan yapının tavan tabliyesi bulunmayıp ahşap oturma çatışı M.T kiremit kaplamadır yaklaşık 30.00 m2 alana sahiptir. Değeri 3.978,49 TL dir. Satışa konu parselin tamamının zemin değeri 2.680,00 TL dir.
Adresi :
Yüzölçümü : 536 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 462.858,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri : BAYAT İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Kaynak