Edirne Dörtkaya Mahallesi’nde 2+1 daire icradan satılık

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO55
  • İLAN TARİHİŞubat 4, 2020
  • M270
  • ODA SAYISI2+1
  • BİNA YAŞI5-10 Arası
  • BULUNDUĞU KATBodrum Katı
  • ISITMADoğalgaz (Kombi)

İlan Açıklaması

Konumu

T.C. EDİRNE İCRA DAİRESİ

2016/10439 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Edirne İl, Merkez İlçe, 2430 Ada, 3 Parsel, DÖRTKAYA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Edirne İli, Merkez İlçesi, Dörtkaya Mahallesi, 2430 Ada, 3 Parsel tapu kayıtlı taşınmaz; 2.579,41 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde bulunan yapının A Blok 1. Bodrum Kat, 2 nolu Bağımsız Bölümüdür. Yapı 4/400 arsa paylı mesken niteliğindedir. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Mesken, şehir merkezinde olup çevresinde İmam Hatip Lisesi ve Devlet Öğrenci Yurdu gibi donatılar mevcuttur.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Toplu taşıma güzergahına yakındır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. İçinde oturan vardır.Mesken; 2 Oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış oturmaya müsait durumdadır. Brüt Alanı 70,00 m2 olarak ölçülen meskenin asansörlü, kombili olduğu tespit edilmiştir. Doğal gaz aboneliği bulunmamaktadır. Yaklaşık 10 yıllık yapıdır.2.bodrum katta E-1 Deposu mevcuttur.
Değerlemeye Konu Meskenin İç Özellikleri;
1- Yerler seramik, parke kaplaması yapılmış,
2- İç kapılar takılı,
3- Dış kapı çelik,
4- Mutfak dolapları takılı,
5- Kartonpiyer yapılmıştır.Detaylı bilgiler dosyasından görülebilir
Adresi Şükrüpaşa Mah. 20001.Sok.Gündüzhan Sitesi A Blok 1.Bodrum Kat D.2
Merkez/Edirne
Yüz ölçümü 70 m2 Brüt
Arsa Payı 4/400
İmar Durumu Var
Kıymeti 133.678,25 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : –
1. Satış Günü 25/03/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü 29/04/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu – İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10439 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Kaynak