Hatay Antakya’da 3+1 Daire İcradan Satılık

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO88
  • İLAN TARİHİŞubat 16, 2020
  • M2120
  • ODA SAYISI3+1
  • BULUNDUĞU KATZemin Kat
  • KAT SAYISI4
  • DOSYA NO2019/37466

İlan Açıklaması

Konumu

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2019/37466 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Hatay İli, Antakya İlçesi, Çekmece/Akasya Mah. 401 ada 4 parselde kayıtlı 307,81 m2 yüzölçümlü Tarla vasıflı ana taşınmazda 1/4 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdeki Mesken nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Defne Tapu Müdürlüğü?nde incelenen bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın zemin katında bina girişi ve 1 adet daire, normal katlarda her katta 1’er adet daire olmak üzere toplamda 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır.
1 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu daire nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine kattaki tek dairedir. Taşınmaz kuzey-güney-doğu-batı cepheli dairesidir.
Mahallinde yapılan incelemede net alanı 87 m2 brüt alanı ise 120,00m2 sahip olup antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Projesine aykırı imalat olarak üst açık terasların bir kısmı daire alanına dahil edilmiştir.
Dairenin dış kapısı çelik kapı olup iç kapı doğramaları ahşap panel ve pencereler PVC.lidir. Taşınmazda tüm zeminler seramik, duvarlar plastik boyalı tavanlar ise kartonpiyerlidir. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Isıtma doğalgaz kombilidir.
İmar Durumu: Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.05.2019 tarih ve 7976 sayılı yazısı ve eklerine göre; Antakya İlçesinin Çekmece/Akasya Mıntıkasında bulunan 422 ada 20 numaralı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Adres Bilgileri: Akasya Mah. Bedi Sabuncu Sok No:34 D:1 Antakya ? HATAY
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:45 – 14:50 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:45 – 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu – Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Kaynak